המטמון - סוד מטבעות הזהב / דני ספרים

   חובבי הרפתקאות מספרים בסודי סודות כי באדמת ארץ ישראל

   נטמנו בעבר מטמונים ואוצרות...

   מי החביא את המטמונים? האם יש מטמונים שעדיין לא התגלו?

   יוני שדה בן ה-12, ילד חובב הרפתקאות, שומע מסבא-רבה שלו אברהם על מטבעות זהב שהסב מצא בילדותו בוואדי קלט שבמדבר יהודה, שבעים שנים קודם לכן. יחד עם שני חבריו החביא הסב את המטמון, אך השלושה מעולם לא חזרו להוציאו מהאדמה.

   יוני יוצא למסע בעקבות האוצר, כשאליו מתלווים סבא-רבה אברהם, אביו גדעון מדריך הטיולים, שתי אחיותיו המעצבנות נעה ואביגיל ושני הנערים האמריקאים אנדי וג'רי, שמתארחים בביתם. בדרך הם פוגשים את הגר ויוסי, הנינים של חבריו של סבא-רבה אברהם, ומצרפים אותם לחיפושים.

   הם לומדים על דמותה של חנה סנש, הצנחנית הישראלית שיצאה ב-1944 לסייע ליהודי הונגריה ונתפסה על ידי הנאצים. הם מבקרים בקיבוץ שדות ים שבו גרה חנה סנש ולומדים פרקים נוספים מתולדות ארץ ישראל בזמן שלפני הקמת המדינה. במהלך החיפושים אחר המטמון הם מגלים שכדי למצוא אוצר צריך תושייה, אומץ, אחדות וסובלנות כלפי האחר והשונה.

   באלפיים השנים האחרונות שלטו בארץ ממלכות שקמו ונפלו, היו פה מלחמות, נוסעים עברו כאן בדרכם לארצות אחרות, ומבין כל אלו היו שהחביאו אוצרות והתכוונו לחזור אליהם, אך מעולם לא חזרו. אחד המטמונים, שהכיל אלפי מטבעות, חלקם מזהב, הוצנח בשנת 1944 במדבר יהודה, ויש אומרים שחלקו לא נמצא עד היום.

   הספר משלב דמיון עם סיפורים היסטוריים מתולדות ישראל.

  לרכישה: המטמון.