סחלבים בשער הגיא / הוצאת תכלת

   רומן היסטורי לנוער ולמבוגרים.  

   חודשים פברואר-מרץ של שנת 1996 היו קשים למדינת ישראל: פיגועי טרור, הפגנות בצמתים, מתיחות בצפון ואווירת טרום בחירות. אירועים אלו מהווים מעטפת חיצונית לעלילת הסיפור, המתרחשת  באותם ימים.
ליאור הוא עיתונאי, העוקב אחר פרשייה שהתרחשה ארבעים ושמונה שנים קודם לכן, במלחמת השחרור. הוא נעזר ברות, מדריכת טיולים לשעבר, דתייה, שחולמת ללמוד תיאטרון וקולנוע.
במרכז הסיפור עומדת דמותו של סבו, ג'ף האמריקני, שהיה בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה עורך דין צעיר, שנקלע לעבודה משותפת עם שליחי ארגון ההגנה בארצות הברית. ג'ף מסייע להם ברכישת מכונות תעשייתיות ואוניות מעפילים ויוצא עם אחת האוניות לארץ ישראל. על האונייה הוא פוגש את רחל, פליטה יהודייה ניצולת אושוויץ, ומתאהב בה. כמה חודשים לאחר מכן ג'ף חוזר לארץ ישראל במטרה להביא את אהובתו לניו יורק, אלא שהעניינים לא מתפתחים כצפוי, והוא נקלע ללחימה עם גדוד הפורצים של חטיבת הראל באזור שער הגיא. אירוע שמתרחש במהלך הלחימה נקטע, וג'ף נאלץ להמתין ארבעים ושמונה שנים לסיומו.
   הספר עוסק בניסיון של גיבוריו לגשר על השונות ועל הפערים ביניהם. ברקע מובאים סיפורים מתולדות תקומת ישראל: העפלה, העברת השיירות לירושלים ומציאת דרך בורמה. הספר יצא לאור לראשונה בשנת 1998. זוהי מהדורה מחודשת.

  לרכישת הספר באתרים באינטרנט:  

  ניתן לרכוש כספר מודפס באתר זה או כקובץ דיגיטלי באתר מנדלי מוכר ספרים ברשת או כקובץ דיגיטלי באתר עברית.